LogoBIP - Szpital Powiatowy w Zawierciu

Biuletyn Informacji Publicznej
Szpitala Powiatowego w Zawierciu

Praca dla Zastępcy Głównego Księgowego

Szpital Powiatowy w Zawierciu zatrudni:

Osobę na stanowisku Zastępca Głównego Księgowego

w wymiarze 1 etatu

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie ze standardami sprawozdawczości finansowej i przepisami prawa podatkowego;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań dla instytucji zewnętrznych;
  • Czynny udział w badaniu sprawozdania przez biegłego rewidenta;
  • Weryfikacja dokumentów pod względem podatkowym i rachunkowym;
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego oraz ich bieżące wdrażanie;
  • Nadzór nad procesami księgowymi i podatkowymi oraz nad prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów księgowych;
  • Udział w procesie zamknięcia okresów księgowych;
  • Nadzór nad terminowym regulowaniem zobowiązań oraz terminowym i skutecznym egzekwowaniem należności od dłużników Szpitala;
  • Kontrola i księgowanie dokumentów księgowych: kosztowych i sprzedażowych;
  • Znajomość zagadnień związanych z rozliczaniem środków UE, rozliczanie realizowanych przez Szpital Projektów, kontrola finansowo-księgowa zadań, monitorowanie kosztów realizacji projektu w korespondencji z budżetem;
  • Wsparcie głównego księgowego w zakresie wykonywanych przez niego zadań;
  • W zastępstwie GK wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi;
  • Przygotowywanie analiz finansowych poszczególnych komórek organizacyjnych;
  • Prowadzenie rachunku kosztów wg miejsc powstawania zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Definiowanie i aktualizacja MPK (miejsc powstawania kosztów) oraz „kluczy” rozliczających koszty;
  • Miesięczne rozliczenie kosztów działalności poszczególnych komórek organizacyjnych;
  • Bieżące analizowanie kont kosztów w układzie rodzajowym oraz rodzajów działalności,
  • Sporządzanie kalkulacji kosztów planowanych i wykonanych wybranych zadań oraz obliczanie kosztów jednostkowych stosowanych procedur medycznych (wycena)
  • Sporządzanie wymaganych analiz i sprawozdań kosztowych;
  • Analiza i kontrola kosztów jednostkowych działalności poszczególnych komórek organizacyjnych;
  • Wykonywanie innych prac zleconych przez bezpośredniego przełożonego.

Wymagania:

Wykształcenie wyższe kierunkowe, minimum 6-letnie doświadczenie zawodowe, w tym, co najmniej 3 lata pracy na stanowisku kierowniczym, mile widziana znajomość przepisów o finansach publicznych, oraz doświadczenie w jednostkach publicznych oraz SP ZOZ, wysoko rozwinięte zdolności analityczne, bardzo dobra organizacja pracy własnej, zaangażowanie w powierzone obowiązki, dobra znajomość aplikacji pakietu MS Office (w szczególności MS Excel), Prawo jazdy kategorii B,

Oferujemy:
- zatrudnienie w ramach umowy o pracę
- udział w szkoleniach
- świadczenia socjalne
- przyjazną atmosferę

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: kadry@szpitalzawiercie.pl do dnia 31.08.2023r.

W CV prosimy zamieścić klauzulę dotyczącą przetwarzania danych osobowych:

Utworzył:
Lucyna Sobusik
Dokument z dnia:
2023-06-27 14:15:49
Dokument oglądany razy:
6725
Opublikował:
Publikacja dnia:
2023-06-27 14:15:57